• Sport
  • Opublikowano:

Przemysław Kisz i Jarek Żabicki zwycięzcami Biegu Przełajowego „Jarzębina” w Kościnie

W sobotę, 1 października w miejscowości Kościno odbył się już po raz jedenasty Bieg Przełajowy „Jarzębina” organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno.

XI Bieg Przełajowy Jarzębina

Zawodnicy rywalizowali na dwóch przygotowanych trasach. Na dystansie blisko 4-kilometrów, gdzie oprócz biegaczy, startowali również uczestnicy Marszu Nordic Walking oraz ponad 7,5 kilometrach.

Podobnie jak w latach ubiegłych „Jarzębina” przyciągnęła zawodników zarówno z gminy Dobra, Powiatu Polickiego, a także okolicznego Szczecina.

Na dystansie 3,8 kilometra bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Kisz, który trasę pokonał w czasie 17 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Fabian Skonieczka z czasem 17 minut i 49 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Sobolewski-Szwed, który trasę pokonał w 18 minut i 6 sekund.

Na dystansie 7,6 kilometra zwyciężył Jarek Żabicki, który uzyskał czas 27 minut i 42 sekund. Drugie miejsce wywalczył Piotr Kuchta z czasem 29 minut i 19 sekund. Miejsce trzecie zajął Paweł Nowek, który pokonał trasę w czasie 29 minut i 31 sekund.

Celem wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania oraz marszu Nordic Walking.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mateusz Frąckowiak / Starostwo Powiatowe w Policach

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.