Policjanci zatrzymali kierowców nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach podczas kontroli drogowej w Stolcu ujawnili 3 kierowców nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdami.

Wjazd do miejscowości Stolec

– Czwartek, 13 października okazał się pechowy dla 3 kierujących, którzy kierowali samochodami bez uprawnień w miejscowości Stolec. Policjanci podczas porannej kontroli pojazdów wychwycili między innymi 60-letniego kierującego Peugeotem, który przedstawił funkcjonariuszom prawo jazdy tzw. książeczkowe, które w świetle obecnych przepisów nie jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia kierującego – tłumaczy Anna Kaźmierczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Po dokonaniu weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli również 34-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki BMW. W tym przypadku również okazało się, że mężczyzna kierował samochodem bez uprawnień. Co więcej, nigdy nie miał prawa jazdy.

Kolejnym kierowcą, który prowadził samochód bez uprawnień, okazał się 39-letni mieszkaniec Stolca, który dał się złapać dosłownie kilkadziesiąt metrów od domu.

– Mężczyzna przyznał, że jeździ samochodem bez uprawnień – mówi Kaźmierczak.

Jak podkreślają policjanci – wybieranie rzadziej uczęszczanych dróg Powiatu Polickiego nie jest gwarancją bezkarności i braku kontroli drogowej. W świetle obowiązujących przepisów przeciwko kierującym Komisariat Policji w Mierzynie wstąpi z wnioskami do sądu o ich ukaranie.

Grozi im grzywna w wysokości od 1 500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.