Kierujący ciężarówką doprowadził do kolizji mając ponad 2 promile alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie w niedzielny wieczór zostali wezwani do kolizji dwóch pojazdów ciężarowych, do której doszło na stacji paliw w Kołbaskowie.

Radiowóz Policyjny

– Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem marki Daf wraz z naczepą, uderzył w naczepę samochodu ciężarowego marki MAN – wyjaśnia Anna Kaźmierczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Na miejscu funkcjonariusze w trakcie czynności wyjaśniających okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, od razu zorientowali się, że białoruski kierowca Dafa znajduje się pod wpływem alkoholu.

– Badanie wykazało, iż ma on w wydychanym powietrzu 2,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje oficer prasowy polickiej Komendy.

40-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy Białorusina.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.