W Bezrzeczu powstanie świetlica

Gmina Dobra na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej w Bezrzeczu zamierza wybudować świetlicę wiejską. Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy piknikowej i pumptracka.

Urząd Gminy w Dobrej

– Do końca października powinien być gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę świetlicy wiejskiej w Bezrzeczu – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Teren wokół inwestycji będzie zagospodarowany nasadzeniami z wykorzystaniem rozmaitej roślinności.

– Zaplanowaliśmy skwery, chodniki, oświetlenie terenu przy ciągach komunikacyjnych oraz altany i małą architekturę – tłumaczy wójt Dera.

Budowa świetlicy to kolejny etap realizacji koncepcji zagospodarowania centrum Bezrzecza, która zakłada uporządkowanie terenu między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową. Docelowo na terenie powstaną strefy sportowa, piknikowa, dziecka, rozrywki, ogrodowo-parkowa i strefa dla zwierząt.

Aktualnie mieszkańcy Bezrzecza mogą korzystać boiska sportowego do koszykówki, Orlika, przebudowanego placu zabaw dla dzieci, pumptracka oraz wybiegu dla psów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.