W Mierzynie powstaje zbiornik retencyjny

Pod koniec listopada ubiegłego roku Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjnego przy ul. Spółdzielców w Mierzynie.

Budowa zbiornika retencyjnego w Mierzynie

– Zadanie polega na budowie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w zlewni zbiornika Zb14 i urządzeniami do podczyszczania wód deszczowych, przepompownią ścieków sanitarnych z rurociągiem tłocznym – informuje Urząd Gminy Dobra.

Do prac przystąpiono w kwietniu br. W sierpniu dobiegły końca prace związane z wykopem kubatury zbiornika retencyjnego, wyprofilowano skarpy oraz dno zbiornika. Rozpoczęto układanie drenaży i krawężników w zbiorniku. Równolegle prowadzone były roboty polegające na budowie kanału deszczowego.

Aktualnie trwają prace przy układaniu płyt ażurowych na dnie zbiornika retencyjnego. Wykonano już kanał deszczowy oraz przyłącza do przyległych działek. Rozpoczęto już wykop pod separator i osadnik.

Wartość inwestycji to ponad 15,5 miliona złotych. Termin zakończenia prac planowany jest na 24 lipca 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.