Trwają prace budowlane na ulicy Modrej i Koralowej w Bezrzeczu

Nie ustają prace budowlane na remontowanym odcinku drogi na ulicy Modrej i Koralowej w Bezrzeczu. Roboty skoncentrowane są obecnie na odcinku od ul. Wroniej do Zaściankowej.

Remontowana droga w Bezrzeczu

W zdecydowanej większości są to prace związane z przebudową sieci podziemnych. To budowa kanalizacji deszczowej, budowa wodociągu, jak również usuwanie kolizji teletechnicznych i energetycznych.

Częściowo wykonywane są chodniki, zjazdy oraz miejsca postojowe. Prowadzony był montaż latarni oświetleniowych. Na najbardziej zaawansowanym odcinku (od Wroniej do Szerokiej) prowadzone są prace wykończeniowe.

Przebudowywany odcinek ul. Modrej i Koralowej to jedna z tras dojazdowych do Szczecina w dużej mierze dla mieszkańców Bezrzecza i Gminy Dobra. Z uwagi na wysokie natężenie ruchu, na terenie objętym robotami wprowadzana została tymczasowa organizacja ruchu, której celem jest ograniczenie do minimum ruchu samochodowego. Zachowane zostały dojazdy do posesji i firm, sąsiadujących bezpośrednio z terenem ulic objętych przebudową, dla których Wykonawca wydawał przepustki.

Priorytet w przejeździe ma również komunikacja miejska. Pozostali kierowcy mający dostęp do dróg wyjazdowych z osiedli i posesji, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu kierowani są objazdem przez Węzeł Głębokie.

Koszt inwestycji to blisko 24 miliony złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.