Uczestnik drugiej edycji programu kulinarnego „MasterChef” poprowadził warsztaty dla Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie wzięły udział w drugich warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach projektu „Zielone tory”.

Warsztaty kulinarne w Leszkiem Woźnickim

Zajęcia poprowadził uczestnik drugiej edycji programu kulinarnego „MasterChef” Leszek Wodnicki.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali świat kuchni „zero waste” i nauczyli się jak przygotować zdrowe potrawy w taki sposób, aby nie zmarnować składników i ponownie wykorzystać resztki przygotowanych wcześniej potraw.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie poznały również sekrety minimalizowania strat w kuchni i kulinarnego recyklingu. Nauczyły się również prawidłowego przechowywania potraw, tak aby te nie traciły swoich wartości odżywczych i walorów smakowych.

– Dzięki prowadzącemu i panującej doskonałej atmosferze pozyskałyśmy ogrom i zwiększyłyśmy świadomość zastosowania zasad „zero waste” w swojej kuchni – mówi Ewa Głowacka z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie.

Po przygotowaniu potraw nadszedł czas na degustację i wymianę poglądów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.