Osiem punktów dystrybucji tabletek z jodkiem potasu na terenie gminy Dobra

Starostwo Powiatowe w Policach opublikowało wykaz punktów wydawania preparatów jodowych w Gminie Dobra.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o prewencyjnym rozpoczęciu dystrybucji tabletek jodku potasu.

Na terenie Gminy Dobra udostępniono osiem punktów, w których dystrybuowane będą tabletki z jodkiem potasu.

– Na chwilę obecną nie występuje zagrożenie skażenia radiacyjnego, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości – uspokaja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Co istotne tabletki zostaną wydane bezpośrednio ludności dopiero po sygnale od odpowiednich służb. Przestrzega się przed przyjmowaniem stabilnego jodu prewencyjnie.

Wykaz punktów w Gminie Dobra:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie, ul. Kolorowa 27

Zespół Przedszkoli w Mierzynie – Przedszkole nr 1, ul. Kolorowa 25,

Zespół Przedszkoli w Mierzynie – Przedszkole nr 2, ul. Welecka 30,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu (sala sportowa), ul. Górna 3,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, ul. Poziomkowa 5,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach, Rzędziny 6.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.