Obcokrajowiec podrzucił śmieci do lasu! Strażnicy ukarali go dwoma mandatami

W piątek, 30 września w lesie przy drodze prowadzącej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej patrol straży gminnej ujawnił dużą ilość porzuconych odpadów.

Podrzucono śmieci do lasu w Dobrej

– Strażnicy dokładnie sprawdzili podrzucone śmieci i ustalili, że najprawdopodobniej pochodzą ze sprzątania jednej z nieruchomości w Mierzynie – informuje Straż Gminna.

Strażnicy sprawdzili w pobliskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czy tego dnia ktoś z Mierzyna nie przywoził do punktu odpadów. Okazało się, że obcokrajowiec wynajmujący lokal w Mierzynie przywiózł śmieci, ale nie nadawały się one do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W dużej mierze były to odpady zmieszane, z których ewentualnie część po odpowiedniej segregacji mogłaby zostać przyjęta.

Patrol Straży Gminnej udał się pod ustalony adres. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był żołnierz, któremu skończyła się misja i w tym samym dniu w godzinach wieczornych odlatywał z Polski. Porzucone w lesie odpady pochodziły z wynajmowanego mieszkania, w którym miał zamieszkać kolejny obcokrajowiec rozpoczynający misję wojskową. Tym samym był to ostatni moment, aby ustalić i ukarać sprawcę wyrzucenia odpadów.

Strażnicy gminni ukarali sprawcę dwoma maksymalnymi mandatami karnymi po 500 złotych. Został także zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia śmieci. Mężczyzna uprzątnął porzucone wcześniej odpady, zanim opuścił terytorium Polski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Straż Gminna w Dobrej

Szanujemy Twoją prywatność!

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo Dziennik Policki Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu DOBRAwsieci.pl - Lokalny Portal Informacyjny.